Příběh značky

Jsem Vojta Uhlíř - tvůrce značky Košile od Uhlíře

Košile od Uhlíře

Jinak také programátor, sportovec, herec improvizace a cestovatel.

V srpnu 2023 jsem opustil po 3,5 letech teplé místo v kanceláři vývoje pro Productboard.com. Už dlouho jsem se chtěl pustit do svých projektů a tehdy jsem si řekl že je ten ideální čas.

Třetí den volna jsem vytvořil portál české improvizace - www.improbox.cz. Takové projekty jsem měl na mysli. Adresovat konkrétní problémy, využít zkušenosti z tvorby softwaru a stavět projekty online. Během prvních 2 měsíců se web dostal na 2000 návštěv, momentálně sdružuje všechny události, představení nebo kurzy co se v Česku dějí.

Zpátky ke košilím. Kdyby mi někdo před pár měsíci řekl, že budu dělat košile, nebudu tomu věřit. Doma nemám ani oblek. Košile mám rád a nosím je, ale podobně jako celý můj styl - neformálně, až ležérně. 

V srpnu 2023 jsem však byl potřetí na Healing festivalu. Počet mužů na seberozvojových akcích se zvyšuje, ale zatímco ženy si tam mohli vybrat různé šaty a stát se ženskýma bohyněma či krásnýma vílama, pro chlapy tam nebylo skoro nic. Sám bych si něco koupil, minimálně prostě takovou neformální, stylovou lněnou košili. Ale nebylo tam co.

Vojtěch Uhlíř, Healing festival

 

Pár dní po festivalu, kdy jsem měl volno jsem přemýšlel co dál. A tak jsem se vrátil k nápadu s košilema. Řekl jsem si proč, ne? 

Tento rok mám ve vnitřním nastavní: "Zkus to, udělej první krok a potom uvidíš". 

A tak vznikly Košile od Uhlíře. Moje hodnoty jsou že chci kvalitní, slow fashion košile. Z přírodních materiálů. Vyrobených a ušitých v Česku. Neformální, stále elegantní. Pro každou příležitost.

Od té doby je to pro mě velká životní změna a jízda. Občas se musím štípnout jestli se mi to nezdá. 

 

 Něco o mně 🙋‍♂️

  • V 17ti jsem si vydělal na měsíční jazykový pobyt v Anglií prací v McDonald's za 42Kč/hod. 🍟
  • Strávil jsem rok ve Francii 🇫🇷 a naučil se francouzsky (a skoro nikdy mi to k něčemu nebylo.. :))) ).
  • Necelý rok jsem žil v USA a pracoval pro Google Inc. v Bostonu a NY. 🇺🇸
  • Jsem velký sportovec a vytvořil jsem ⛷️ dobroweb www.prispevkynabezky.cz 
  • Chtěl jsem se přestěhovat a pracovat v Asii. 🔥 Vyhořel jsem tam a prošel si osobnostní krizí. 
  • Poslední roky se věnuji herecké improvizaci, která mi dává prostor mému opravdovému, hravému, drzému, dětskému já. 🎭 Stvořil jsem také web www.improbox.cz pro přehled všech impro akcí v Česku 🎉
Vojta Uhlir podpis